vasaros studija 2022

8–10 m. moksleiviams

 

Konstruok ir programuok mBot Rangerį!

mBot Rangeris – tai mokomasis robotas-konstruktorius, kurį vasaros kursuose sukonstruosime ir išmokysime judėti savo pačių sukurtu programiniu kodu.

Jaunieji kūrėjai savarankiškai konstruos robotus, o vėliau visi kartu mokysimės programuoti mBlock programėle ir juos kontroliuoti. Roboto konstravimas nėra sudėtingas. Tad daugiausia dėmesio skirsime kūrybiškam programavimui.

Kviečiame kurti, eksperimentuoti ir smagiai praleisti laiką!

 

Programavimas su micro:bit‘ais

BBC Micro:bit yra lengvai ir smagiai valdomas 4×5 cm dydžio mini kompiuteris (kompiuterinė plokštė), kuriuo galima sukurti daugybę įvairiausių dalykų.

„Vasaros studijoje“ susipažinsime su įvairiomis micro:bit pritaikymo galimybėmis, konstruosime objektus, programuosime jų valdymą.

Programuoti mokysimės naudodami JavaScript blokelius. Šis programavimo metodas idealiai tinka jauniausiems programuotojams, nes suprogramuotas rezultatas yra matomas iškart, galima čia pat pataisyti klaidas ar pakeisti sukurtą funkcionalumą.

Vaikų laukia šaunus dėstytojas, reikalingų priemonių rinkiniai bei kūrybiški, praktiniai eksperimentai.

 

11–13 m. moksleiviams

 

Įvaldyk micro:bit‘us

BBC Micro:bit yra lengvai valdomas 4×5 cm dydžio mini kompiuteris, kuriuo galima sukurti daugybę įvairiausių dalykų.

Susipažinsime su micro:bit struktūra, mokysimės dirbti Blocks kodo redaktoriumi. Nagrinėsime įvairias micro:bit galimybes – kursime programas, kurios gali tarpusavyje sujungti kelis micro:bit‘us radijo ryšiu, sukursime galimybę siųsti žinutes per micro:bit, išbandysime temperatūros ir šviesos sensorius, aptarsime, kaip veikia micro:bit jungtys, elektros impulsai. Taip pat laukia ir kodo rašymas micro:bit kompiuteriui. Bandysime konvertuoti kodą, parašytą Blocks redaktoriumi, į JavaScript programavimo kalbą.

Kursas skirtas neturintiems ar turintiems mažai IT žinių.

 

13–15 m. moksleiviams

 

Interneto svetainė per 9 dienas su WordPress

Profesionali turinio valdymo sistema (TVS) – puiki priemonė visiems, norintiems sukurti interneto svetainę, bet nemokantiems programuoti. TVS nesudėtinga įdiegti, lengva valdyti ir nesunku modifikuoti. WordPress TVS yra naudojama tiek svetainėms, tiek tinklaraščiams ar interneto parduotuvėms kurti. Tai viena populiariausių nemokamų TVS, turinti daug privalumų: nesudėtingai paruošiama naudoti, turi didelę bazę nemokamų dizaino šablonų temų ir papildinių. „Vasaros studijoje“ per 9 dienas susipažinsite su svetainių kūrimo taikant WordPress iššūkiais ir sužinosite, kaip susikurti svetainę.

 

NKKM Žirmūnų padalinys

Verkių g. 31C, Vilnius 09108

El. p. info@nkkm.lt

Tel. +370 671 55 688

I—VII 14:00—19:00

NKKM Pašilaičių padalinys

Laisvės pr. 105, Vilnius 06119

El. p. info@nkkm.lt

Tel. +370 672 50 580

I—VII 14:00—19:00