slapukų politika

Apie slapukų politkiką

Šioje slapukų politikoje paaiškiname, kas yra slapukai, kaip jie naudojami mūsų svetainėje bei kaip galite juos valdyti. Informuojame apie svetainėje naudojamas technologijas, kurios padeda užtikrinti tinkamą svetainės veikimą arba stebi ir analizuoja svetainės lankytojų elgseną naršymo metu. Bendro pobūdžio informaciją apie asmens duomenų tvarkymą NKKM rasite Privatumo politikoje.
Slapukai interneto svetainėje naudojami jūsų sutikimu, kurį galite bet kada atšaukti, pakeisdamai savo interneto naršyklės nustatymus.

 

Kas yra slapukai?

Slapukai (angl. cookies) yra maži tekstiniai failai, įrašomi ir saugomi jūsų įrenginio (pvz., kompiuterio, mobiliojo telefono, planšetės) naršyklėje (pvz., „Chrome“, „Firefox“ ir kt.), kai naršote interneto svetainėse. Tam tikrą laiką svetainė gali „atsiminti“ jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kt.), kad jums nereikėtų jų iš naujo įvesti ar nustatyti kaskart apsilankius svetainėje. Slapukai plačiai naudojami tam, kad būtų galima užtikrinti svetainės veikimą arba geresnį ir veiksmingesnį jos funkcionavimą.
Dauguma tinklo naršyklių priima slapukus, tačiau jūs galite pakeisti savo naršyklės nustatymus taip, kad slapukai nebūtų priimami. Tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos gali neveikti.

 

Kodėl naudojame slapukus?

Mes slapukus naudojame tam, kad:
 • užtikrintume svetainės funkcionalumą ir efektyvumą;
 • pagerintume svetainės greitį ir saugumą;
 • galėtume svetainę tobulinti ir vystyti taip, kad ji dar geriau atitiktų jūsų poreikius;
 • galėtume kurti veiksmingesnę rinkodarą ir pateikti jums pritaikytą reklamą.

 

Kokius slapukus naudojame?

Svetainėje gali būti naudojami tokie slapukai:
 • Griežtai būtini slapukai — tai slapukai, leidžiantys svetainei tinkamai atlikti savo funkcijas. Šios kategorijos slapukai užtikrina svetainės funkcionalumą ir saugumą, todėl be šių slapukų svetainė negali veikti tinkamai. Būtinieji slapukai nekaupia asmens duomenų.
 • Funkciniai slapukai — tai slapukai, užtikrinantys tam tikrą svetainės funkcionalumą, pvz., galimybę dalintis svetainės turiniu socialiniuose tinkluose, rinkti grįžtamąjį ryšį ir kt. Funkciniai slapukai neseka jūsų veiksmų kitose svetainėse.
 • Statistiniai slapukai — tai slapukai, padedantys svetainių savininkams suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su svetainėmis, rinkdami informaciją ir apie ją pranešdami. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti vartotojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą, renka informaciją apie svetainės naudojimą ir padeda tobulinti svetainės veikimą, pvz., gali parodyti, kuriuose puslapiuose lankomasi dažniausiai, padėti registruoti svetainėje vykstančius nesklandumus ir pan.
 • Rinkodaros slapukai — tai slapukai, naudojami svetainės lankytojams rodyti jiems aktualius reklaminius skelbimus. Šie slapukai stebi lankytojus įvairiose svetainėse ir renka informaciją, kad rodoma reklama atitiktų individualius interesus.

 

Kaip kontroliuoti slapukus?

Galite ištrinti arba blokuoti visus slapukus, išskyrus būtinuosius. Tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos gali neveikti taip, kaip numatyta.
Daugumoje naršyklių galima:
 • patikrinti, kokie slapukai yra įrašyti, ir ištrinti atskirus slapukus;
 • blokuoti trečiųjų šalių slapukus;
 • blokuoti slapukus iš konkrečių interneto svetainių;
 • blokuoti visų slapukų siuntimą;
 • ištrinti visus slapukus uždararnt naršyklę.
Slapukų nustatymus paprastai galite rasti savo naršyklės parinkčių meniu.
Daugiau informacijos, kaip valdyti slapukus, rasite čia.